Сфера наукових інтересів роботи кафедри

Теоретична основа та нове вирішення науково-прикладного завдання гінекології, яке характеризується удосконаленням алгоритму діагностики та розробкою етапної диференційованої патогенетично обґрунтованої корекції гіпоталамо-гіпофізарних порушень у жінок з дисфункцію щитоподібної залози.

Удосконалення комплексної терапії та тактики ведення постоваріектомічного синдрому на основі розробки, клінічної апробації та впровадження в практику патогенетично обґрунтованого етапного застосування гормональної та фітотерапії завдяки його позитивному впливу на гормональний, ліпідний, кальцієво-фосфорний обмін, гемостаз та мінеральну щільність кісткової тканини.

Удосконалення методів діагностики та профілактики затримки розвитку плода у вагітних, зайнятих в хімічному виробництві шляхом посилення адаптаційних механізмів з метою зниження акушерських і перинатальних ускладнень.

Клінічне обґрунтування та представлено нове вирішення актуального наукового завдання удосконалення комплексної терапії та тактики ведення пацієнток репродуктивного віку із лейоміомою матки та порушенням мінеральної щільності кісткової тканини. На основі вивчення особливостей нейроендокринного статусу і структурно-функціонального стану кісткової тканини, розроблено, клінічно апробовано та впроваджено в практику патогенетично обгрунтоване застосування гормональної терапії і терапії кальцієвмісними препаратами завдяки їх позитивному впливу на гормональний, кальцієво-фосфорний обмін та мінеральну щільність кісткової тканини.

У 2013-2016 рр. на кафедрі виконувалась науково-дослідна робота на тему «Оптимізація діагностики і профілактики захворювань репродуктивної системи та розробка патогенетично-обгрунтованих методів їх корекції». 

По темі даної роботи захищено кандидатську дисертацію «Клініко-патогенетичне обґрунтування нових методів діагностики та комплексного лікування патологічних процесів шийки матки у жінок із ендокринними порушеннями»  Худоб’як Валентини Олегівни.

У 2016-2020 рр. виконувалась науково-дослідна робота «Вдосконалення та розробка нових алгоритмів надання медичної допомоги вагітним та жінкам репродуктивного віку».

Науково-дослідна робота виконувалась за такими напрямками: особливості прегравідарної підготовки та реабілітації хворих після консервативного та оперативного лікування позаматкової вагітності; профілактика рецидиву фіброміоми матки після емболізації маткових артерій у жінок з порушенням функції щитовидної залози та наднирників; прогнозування і профілактика акушерської та перинатальної патології у жінок з багатопліддям; клініко-патогенетичні аспекти діагностики та профілактики плацентарної дисфункції; органозберігаюче хірургічне лікування та частота рецидивів ендометріозу.

По темі даної роботи захищено:


У 2021 році на кафедрі вмконувалась науково-дослідна робота  "Вдосконалення діагностики та лікування вагітних і жінок з обтяженим соматичним анамнезом"  


З 2024 року на кафедрі розпочато виконання нової науково-дослідної роботи "Репродуктивна функція жінки та  перебіг вагітності в умовах сучасних стресорних факторів"